• 25-10-2021

Albin Kurti kërkon sërish zgjedhje të reja

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, vazhdon të kërkojë mbajtjen e zgjedhjeve të reja.

Kurti ndërsa ka treguar se mbrëmë ka zhvilluar një takim me me drejtorin e Global Europe Progam, në kuadër të Wilson Center me bazë në ShBA, Daniel Hamilton, ka treguar se me të ka biseduar edhe për dialogun Kosovë-Serbi, thotë se dialogu duhet të jetë parimor dhe i definuar mirë, dhe se Kosova ka nevojë për rilegjitimim të institucioneve përmes zgjedhjeve të reja.

Sipas Kurtit nuk duhet të synohet medoemos një përmbyllje e shpejtë e dialogut, por shton se duhet t’i dhënë përparësi përmbajtjes, transparencës dhe gjithëpërfshirjes.

Read Previous

Mickoski: Qeveria ka dështuar, të thirret takim liderësh

Read Next

HOTI: KËRKIM FALJA E SERBISË PËR KRIMET NË LUFTË – KUSHT PËR TË ECUR PËRPARA

%d bloggers like this: