Breaking News :

nothing found
01-02-2023

Zelanda e Re, pa asnjë rast me Covid

Advertisement

Autoritetet shëndetësore nga Zelanda e Re bënë të ditur se 24 orët e fundit nuk kishin asnjë rast me Covid, pavarësisht mijëra testimeve që u bënë, transmeton albinfo.ch.

Zelanda e Re ka treguar një sukses të paparë në menaxhimin e situtuatës së pandemisë.

Ky shtet ka mbi një muaj që ka raportuar vetëm nga një rast pozitiv në ditë, ndërkohë që sot nuk ka asnjë të infektuar.

Që nga fillimi i pandemisë Zelanda e Re ka bërë 1,321,598 testime gjthsej. Nga numri total i testimeve, 2,088 infektime kanë rezultuar deri më tani në këtë shtet, transmeton tutje albinfo.ch.

Advertisement

Read Previous

Qanije Selimi përzgjidhet gruaja më e suksesshme e vitit 2020!

Read Next

Hysaj dhe Rrahmani vijojnë të infektuar me koronavirus