Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Zeka: Vizita e Kurtit në veri zbuloi rrenën 20 vjeçare të politikës

Advertisement

Ish-deputeti Milaim Zeka ka komentuar tentim-vizitën e sotme në veri të Albin Kurtit dhe Vjosa Osmanit. Zeka thotë se ajo pjesë e Kosovës vazhdon të kontrollohet nga Serbia.“Edhe ata policë në uniformë kosovare, andej urës, janë vetëm sa për sy e faqe”, shkruan Zeka në Facebook.

Shkrimi i plotë i Zekës në Facebook:

Qe 20 vite rresht, dite edhe nate, jam munduar ta flas te verteten perpara qytetarit te shkrete te Kosoves. E kam thene edhe ne media, edhe ne foltoren e Kuvendit, se prej Ures te Ibrit, deri ne kufi me Serbi, çdo gje kontrollohet nga Serbia. Edhe ata police ne uniforme kosovare, andej ures, jane vetem sa per sy e faqe. Nejse.Sot, Albini, bashke me Vjosen u munduan ta thejne kufirin, po bandat e egersuara, i detyruan te kthehen mbrapa. E bash sot, Albini dhe Vjosa, u dashte me bertite edhe Amerika, edhe Amelika. Mos me qene Amerika ime dhe Amelika e Albinit, sot, jo qe i kishin kthy kendej, po edhe nje hu ne bythe ja kishin ngule Agim Bahtirit, jo per diçks tjeter, po vetem sa per me shiku seri…!!!

Advertisement

Read Previous

Vetura përplas një këmbësor në Çair

Read Next

Adili: Me ardhjen e Bubës te Partizani, u kompletua ish-skuadra e Shkëndijës në Superligë