• 22-04-2021

Zbulohet transferi i parë i Milanit në janar

MILAN, ITALY – JANUARY 28: Zlatan Ibrahimovic (L) of AC Milan celebrates his goal with his team-mates Franck Kessie (C) and Rafael Leao (R) during the Coppa Italia Quarter Final match between AC Milan and Torino at San Siro on January 28, 2020 in Milan, Italy. (Photo by Marco Luzzani/Getty Images)

Stefano Pioli dhe Milan janë në kërkim të një sulmuesi për të marrë vendin e Zlatan Ibrahimovic kur ai të mos jetë i disponueshëm për lojë dhe duket se e kanë gjetur këtë emër. Dëmtimi i fundit i Zlatan Ibrahimovic ka bërë që tek Rossonerët të bie në sy mungesa e një sulmuesi tipik dhe këtë problem Pioli kërkon ta zhdukë njëherë e mirë.

 

Në fokusin e Milanit kanë qenë shumë futbollistë të njohur dhe të talentuar mirëpo për Piolin në mendje është vetëm një emër dhe bëhet fjalë për sulmuesin e Real Madrid, Luka Jovic.

 

Serbi nuk po kalon një periudhë të mirë tek Real Madrid dhe transferimi tek Rossonerët do të mund të ishte një shpëtim për karrierën e tij që është në një moment të errët. Një marrëveshje mund të arrihet me më së shumti mundësi në një formë huazimi dhe pastaj të ketë të drejtë blerjeje./Nmk-post/

Read Previous

Ahmeti: Të gatshëm që regjistrimi të bëhet edhe me përkatësinë etnike

Read Next

Konkursi i ri për polic në Maqedoni, ja sa do të pranohen

%d bloggers like this: