Breaking News :

nothing found
27-11-2022

Xhaka: I heshta kritikët sepse flisnin shumë

Advertisement

Granit Xhaka ishte i lumtur që heshti kritikët me paraqitjen e tij gjatë fitores së Arsenalit 3-1 kundër Chelseat në Boxing Day ku realizoi një gol shumë të bukur nga gjuajtja e lirë.

Reprezentuesi i Zvicrës po luante ndeshjen e tij të parë që nga përjashtimi i tij kundër Burnleyt më 13 dhjetor dhe bëri një paraqitje mbresëlënëse pasi Arsenali regjistroi fitoren e tyre të parë në shtatë ndeshjet e fundit në Premier Ligë.

Ishte përgjigje perfekte nga 28-vjeçari, i cili mori shumë kritika javët e fundit pas kartonit të tij të kuq kundër Burnleyt dhe refuzimit të tij për të kërkuar falje publikisht për incidentin që çoi në një humbje 1-0 në shtëpi.

“Kishte shumë fjalë pas kartonit të kuq,” tha Xhaka. “Shumë njerëz filluan të flasin përsëri … dhe përsëri dhe përsëri.”

“Unë gjithmonë do të tregoj karakterin tim. Isha shumë i zhgënjyer për kartonin tim të kuq dhe e dija se ajo që bëra ishte e gabuar për skuadrën time. Por unë jam më se e lumtur. Unë e ndihmova skuadrën dhe jam kthyer ”.

“Ne e dinim që do të ishte një lojë shumë e vështirë, por kemi punuar shumë mirë së bashku si një ekip dhe për momentin mund të marrim pikë nëse e bëjmë këtë.”, shtoi Xhaka.

“Ne realizuam planin që na dha trajneri. Të bësh presion, të jesh i përqendruar 95 minuta. Ne shënuam në kohën e duhur dhe rezultati 3-0 ndihmoi shumë. ”

“Ishte shumë e rëndësishme që morëm tre pikë kundër Chelseat por duhet të vazhdojmë kështu,”

“Dy ndeshjet e ardhshme në udhëtim janë shumë të vështira, por nëse punojmë së bashku si një ekip, ne kemi mundësinë t’i marrim të gjashtë pikët”, deklaroi në fund Xhaka.

 

Advertisement

Read Previous

Linjë telefonike falas për të paraqitur ahengjet gjatë festave të fundvitit

Read Next

Çfarë nuk dimë rreth ‘Vitit të Ri’