Breaking News :

nothing found
18-08-2022

Vuçiq komenton zgjedhjet në Kosovë

Advertisement

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, e ka përgëzuar Listën Serbe për fitimin e shumicës së votave të serbëve në zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë.

Vuçiq ka thënë se fitorja e Listës Serbe është e rëndësishme pasi tha se “po përballemi me një periudhë të vështirë”.

“Unë i përgëzoj njerëzit tanë. Kjo është një gjë e rëndësishme, sepse po përballemi me një periudhë të vështirë”, tha Vuçiq për televizionin serb, TV Pink.

Vuçiq komentoi mbi faktin se Lista Serbe fitoi mbi 99% të votave në Mitrovicën e Veriut, duke ironizuar me kundërshtaren e tyre, Rada Trajkoviq.

“Si ndodhi që Rada Trajkoviq nuk mori asgjë? Duket se njerëzit e dinë kush po bën për njerëzit tanë atje dhe kush po mundohet vetëm për interes të tyre”, tha Vuçiq.

Nga 99.25% të votave të numëruara, Lista Serbe i ka marrë 95,56% të tyre, apo 43 mijë e 746 vota.

Advertisement

Read Previous

Dorëheqje masive në LDK: Pas Mustafës, largohen edhe nënkryetarët

Read Next

Vuçiqi e kër cënon hapur Kosovën: Do të detyrohemi t’ju përgjigjemi në një mënyrë që s’do t’ju pëlqejë