• 20-09-2021

Vuçiq arrin në Shkup për takimin me Zaev dhe Ramën në kuadër të “Mini-Shengenit

Të enjten në Shkup do të mbahet takimi i radhës në kuadër të Forumit Rajonal për Bashkëpunim Ekonomik të njohur si “Mini-Shengeni”.

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, siç raportojnë mediat serbe tashmë ka arritur në Shkup, ku do të pritet nga homologu maqedonas Zoran Zaev dhe pastaj do ta zhvillojnë takimin trelateral, bashkë me Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, transmeton klankosova.tv.

Ata pritet që të nënshkruajnë një mori marrëveshjesh ekonomike për lehtësimin e qarkullimit të mallrave mes tri vendeve

Read Previous

Breshër në disa vendbanime të Shkupit (VIDEO)

Read Next

‘Mini Shengeni’ në Shkup, takim Vuçiç – Rama dhe Zaev

%d bloggers like this: