Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Su*lm i аr*matosur. Vri*tеt pоlici

Advertisement

Është ekz*ekutuar me ar*më zjarri një efektiv policie në Lezhë. Xhulio Prela është gjetur i pa jеtë rreth orës 3 të mëngjesit në zonën e Gajushit.

Ende nuk ka detaje në lidhje me ngjarjen, vik*tima është dërguar në mor*gun e spitalit të Lezhës.

 

 

Efektivi i policisë ka qenë duke lëvizur me automjetin e tij në superstraden Lezhë-Milot, kur është qëlluar me аr*më.

Automjeti ka dale nga rruga dhe ka përfunduar në një parcelë. Sipas burimeve Xhulio Prela kohet e fundit punonte në Tiranë dhe banonte në Lezhë.

 

Top Channel mëson se dyshohet që i riu është vr*аrë dhe se autorët e kanë ndaluar në rrugë dhe i kanë nxjerrë armën e llojit pist*oletë. Sаpo ky i fundit e ka konstatuar këtë është munduar të largohet, por një plu*mb e ka lënë të vde*kur

Ai është me origjinë nga Puka me banim në Tiranë, ka punuar dy vjet në Komisariatin e Policisë së Lezhës, por ka një vit që ishte trasferuar në Tiranë.

 

“Më datë 05.12.2020, rreth orës 02:20, në Sallën Operative të DVP Lezhë ka ardhur një telefonatë se në aksin rrugor Milot-Lezhë, në Gajush, një automjet ka humb kontrollin dhe ka dalë nga rruga. Menjëherë kanë shkuar shërbimet e Policisë ku kanë konstatuar në mjetin tip “Volkwagen” shtetasin Xh.P., 26 vjeç, punonjës Policie i FNSH Shkodër, i cili kishte humbur jetën. Nga veprimet paraprake dyshohet ka humbur jetën nga përdorimi i ar*mës së zjarrit”, ka njoftuar policia.

Për ndriçimin e ngjarjes është ngritur një grup i pocaçëm hetimor me ekspertët më të mirë të Policisë Kriminale nga Departamenti i Policisë Kri*minale dhe të DVP Lezhë, nën drejtimin e Prokurorisë ku vijon intensivisht puna për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorëve.

Shërbimet e Drejtorisë Vendore të Policisë Lezhë, mbështetur nga FNSH Shkodër dhe forcat speciale RENEA, kanë ngritur pika kontrolli dhe po kontrollojnë zonën për shoqërimin e personave të dyshuar si autorë të ngjarjes apo që mund të kenë dijeni për ngjarjen.

Advertisement

Read Previous

Tërmeti shkund vendin tonë, epiqendra në kufirin me Kosovën-Serbi

Read Next

Makina del nga rruga, humb jetën vozitësi 25 vjeçar