Votohet ligji, ja cilët qytetar do të marrin mbështetje financiare prej 6000 denarëve

Advertisement

Ligji për mbështetjen financiare të qytetarëve në vlerë prej gjashtë mijë denarë u votua në Kuvend në seancën e sotme plenare, përcjell nmk-post.com

Me këtë, qytetarët më në fund marrin gjashtë mijë denarë për blerjen e produkteve maqedonase.

Përveç prindërve të vetëm, sipas Ligjit për mbështetje financiare, pensionistët me pension mujor deri në 15 mijë denarë, të papunët që nuk kërkojnë punë ose të papunët pasivë gjithashtu duhet të marrin nga gjashtë mijë denarë secili.

Prindër të vetëm, artistë, nxënës të shkollës fillore dhe të mesme nga familje me ndihma sociale, jetimë.

Qytetarët kanë kohë deri më 25 të këtij muaji për të shpenzuar paratë për të blerë produkte të vendit.

Advertisement

Read Previous

Makina del nga rruga, humb jetën vozitësi 25 vjeçar

Read Next

Aksident i rëndë automobilistik në qendrën tregtare City Mall

%d bloggers like this: