Breaking News :

nothing found
10-06-2023

Vjena në alarm, pas sulmit me disa të vrarë, raportohet një pengmarrje

Advertisement

Kryeqyteti i Austrisë, Vjena është tronditur mbrëmjen e sotme nga një ngjarje e rëndë. Disa persona dyshohet të kenë mbetur të vdekur dhe të tjera janë plagosur, pas një sulm pranë një sinagoge.

Mediat vendase raportojnë, se përveç sulmit një pengmarrje ka ndodhur në një restorant. Një persona i armatosur mendohet se ka kryer pengmarrjen.

Ministria e Brendshme gjithashtu thotë se sulmi terrorist është ende në vazhdim. Ministri i Brendshëm Karl Nehammer theksoi në një deklaratë se në ngjarje janë të përfshirë disa autorë.

Advertisement

Read Previous

Dasëm me rreth 120 mysafirë në restorant në Gostivar, objekti mbyllet

Read Next

Shtatë të vdekur nga sulmi në Vjenë, vazhdojnë të shtënat me armë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *