Breaking News :

nothing found
28-03-2023

UEFA: Shkëndija, më e mira nga Maqedonia

Advertisement

Shtëpia e Futbollit në Evropë (UEFA) shpalosi renditjen e re të klubeve, pas përfundimit të xhiros së 5-tw të garave në grupe në Ligën e Kampionëve dhe Ligën Evropa. Nga skuadrat nga Maqedonia, vetëm Shkëndija është në mesin e 200 skuadrave më të mira dhe aktualisht renditet në vendin e 132-të.

Nga klubet e njohura ballkanike, skuadra tetovare është në vendin e 6-të, duke lënë pas skuadrat me emër si: Hajduku, Zrinjski, Olimpia, Sarajeva dhe Osieku. Ndërkohë në vendin e parë ende qëndron kampioni aktual i Evropës, Bajerni i Munihut, para Barcelonës dhe Juventusit.

Advertisement

Read Previous

Restorantet kanë nisur rezervimet për dasmat për vitin e ardhshme edhe pse ende nuk ka një vendim për ta

Read Next

Nuk ka konfirmim se medikamenti Favirapir ka efekte në mjekimin e korona virusi