• 08-03-2021

Trump fillon përgatitjet: Pritet shpallja e kandidaturës për zgjedhjet presidenciale 2024

WASHINGTON, DC – DECEMBER 08: US President Donald Trump arrives to speak at the Operation Warp Speed Vaccine Summit. on December 08, 2020 in Washington, DC. The president signed an executive order stating the US would provide vaccines to Americans before aiding other nations. (Photo by Tasos Katopodis/Getty Images)

Në ditën e fundit të muajit shkurtit, Donald Trump pritet të paraqesë vizionin për të ardhmen e Partisë Republikane dhe vendimin mbi kandidaturën rreth zgjedhjeve të ardhshme presidenciale.

Ai do ta bëjë këtë gjatë fjalimit në ditën e fundit të Konferencës së veprimit politik konservator, e cila do të mbahet nga 25 deri më 28 shkurt.

Trump do të paraqitet në atë konferencë si kandidati më i mundshëm presidencial nga radhët e republikanëve në zgjedhjet e vitit 2024, raporton theguardian.

Ndërkohë, ish-këshilltari i ish-presidentit amerikan, Jason Miller deklaroi se Trump vetë është partia republikane dhe se kur dikush e sulmon atë, është një sulm ndaj republikanëve.

“Ne kemi parë Presidentin Trump të sjellë një numër rekord të votuesve afrikano-amerikanë dhe Amerikës Latine në Partinë Republikane, më shumë sesa kemi parë në historinë moderne të partisë. Ne duhet t’i mbajmë ata votues”, tha ish-këshilltari.

Nga ana tjetër, Trump ishte diskret rreth kandidimit të serishëm për president në vitin 2024, duke thënë javën e kaluar se ishte shumë herët për të folur për këtë, duke shtuar se kishte parë shumë sondazhe të mrekullueshme.

Read Previous

Filipçe tregon sa mjekë janë vaksinuar kundër covid-19

Read Next

Serbi kërcënon Kurtin: Do t’ia vë flakën tërë familjes tuaj

%d bloggers like this: