Breaking News :

nothing found
18-08-2022

E trishtë – Vetv*ritet ushtari shqiptar në Avganistan

Advertisement

Një ush*tar shqiptar është vetv*rarë mbrëmjen e së martës në Avganistan. Mësohet se ushtari me iniciale Xh.I, i dërguar me mision në Herat të Afganistanit ka vr*arë veten mbrëmjen e sotme. Lajmi është konfirmuar për Vizion Plus nga burime pranë Ministrisë së Mbrojtjes.
Ende nuk dihet se cili ka qenë shkaku që ka çuar drejt këtij vendimi tra*gjik komandon shqiptar, ndërkohë që autoritetet kanë nisur menjëherë hetimet.

Në ditët në vijim priten të jepen hollësi nga Ministria e Mbrojtjes së Republikës së Shqipërisë si dhe nga Ministria e Punëve të jashtme./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Kurti mesazh mërgimtarëve: Votoni, edhe pak kohë na ndanë nga ndryshimi

Read Next

Kërçovë: 60 vjeçarja nga Zvicra kapet me “pluhur të bardhë”