Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Kurti mesazh mërgimtarëve: Votoni, edhe pak kohë na ndanë nga ndryshimi

Advertisement

Kandidati për kryeministër nga rradhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një video mesazhi u ka bërë thirrje mërgimtarëve që të marrin pjesë në zgjedhjet e 14 Shkurtit, përcjell NMK-Post

Mes tjerash Kurti thotë se është shumë e rëndësishme që mërgimtarët të votojnë në këto zgjedhje. Sipas Kurtit në këto zgjedhje vërehet një interesim i jashtëzakonshëm sikur më parë nga mërgata.

“Andaj ju bëjë thirrje ta ushtroni këtë të drejtë themelore, e cila ju bënë pjesë të pandashëm të proceseve vendimmarrëse në skenën politike dhe në përzgjedhjen e përfaqësuesve të popullit në institucione. Na ndanë pak kohë nga ndryshimi i shumëpritur”, tha Kurti përmes video mesazhit.

Ai ka thënë se vota e tyre është shumë e rëndësishme. Kurti u ka dhënë udhëzime mërgatës së si duhet të aplikojnë për të votuar në zgjedhjet e 14 Shkurtit./ Northmacedoniapost

Advertisement

Read Previous

Unioni i Nxënësve të Shkollave të Mesme do të bojkoton mësimin

Read Next

E trishtë – Vetv*ritet ushtari shqiptar në Avganistan