• 05-08-2021

Tetovë, numri i të shëruave e tejkalon atë të infektuarve

Në 24 orët e fundit në vendin tonë janë kryer 3 084 teste për COViD-19 dhe prej tyre 1 093 kanë rezultaur pozitivë me koronavirus. Gjithashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 819 persona, njofton nmk-post.

Tetova ka një ulje të rasteve pozitive, ku brenda 24 orëve janë regjistruar vetëm 41 raste të reja, ndërsa instituti i shëndetit publik ka regjistruar 50 të shëruar. Poashtu brenda 24 orëve kanë ndëruar jetë 5 persona në qytetin e Tetovës./Northmacedonia-post/

Read Previous

Covid-19 / A do t’ia dalë vallë Bill Gates të vaksinojë gjithë botën?

Read Next

Në Gostivar gjendja është kritike, ja sa persona rezultuan pozitiv vetëm sot

%d bloggers like this: