• 25-10-2021

Sot do të arrijnë edhe 2000 vaksina kineze në Maqedoni

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, sot deklaroi se 2.000 vaksina kineze për ne do të mbërrijnë në aeroportin e Sofjes sot, si një donacion nga Emiratet e Bashkuara Arabe, e cila është rezultat i iniciativës së ambasadorit tonë në Abu Dhabi.“Qytetarët e të gjitha grupeve të moshës do të vaksinohen me ta. Rreth 25.000 qytetarë janë vaksinuar deri më tani, ndërsa vaksinimi në strukturat kritike do të përfundojë nesër. Sot është radha e gazetarëve dhe punëtorëve të mediave”, tha Filipçe përpara arenës “Boris Trajkovski”, ku po kryhet imunizimi masiv.
Sot janë duke u vaksinuar gazetarët të cilët kanë aplikuar për vaksinim dhe të cilët gjenden në grupin e atyre me prioritet./Nmk-post/

Read Previous

Abdixhiku kritikon Qeverinë Kurti: Keni braktisur njerëzit në kohë krize

Read Next

Musk postoi një karikaturë anti-vaksinim “kundër Gates”, por më pas e fshiu (Foto)

%d bloggers like this: