• 25-10-2021

Shtetësia, Sela: Jemi në rrugë të mbarë drejt zgjidhjes

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela pas takimit të sotëm me kryeministrin Zoran Zaev, tha se deri të premten pritet të formatizohet propozim ligji për shtetësi.
“Në mënyrë që mos të ngelemi në nivel të debateve, por gjithçka të ketë afate dhe të përfundojë. Deri nga fundi i javës jem marrë vesh që të kemi tekstin final të propozim ligjit për shtetësi, me çka do të zgjedhim problemin e qytetarëve të tanguar nga kjo problematikë. Jemi në rrugë të mbarë në mënyrë që të gjejmë zgjidhje të këtij problemi”, tha mes tjerash kreu i Aleancës për Shqiptarët, Zijadin Sela./Alsat/

Read Previous

Serbia, Bosnja dhe Sllovenia zbusin masat anti-Covid

Read Next

Bie ndjeshëm numri i të infektuarve nga Covid19 në Maqedoni

%d bloggers like this: