Breaking News :

nothing found
14-08-2022

Shqiptarja nga Shkupi është ndër të parat që mori vaksinën në Zvicër

Advertisement

E moshuara, Nagjije Iseni nga Shkupi, me banim në Lozanë është një ndër shqiptaret e para që ka marrë vaksinën kundër Covid-19.

Ajo pasi ka marrë vaksinën ka sugjeruar bashkëkombasit në Zvicër dhe më gjerë që të marrin vaksinën pa ngurrim, për të mbrojtur vetën dhe të tjerët, njofton albinfo.ch.

Nagjija u ndje e lumtur pasi more vaksinën pasi kjo do i mundëson asaj të vizitoj më të dashurit e saj.

“Vaksinimi do të më mundësojë të vizitoj motrat në Shkup dhe vëllaun në Kosovë. Ky virus më ndau për një kohë të gjatë nga më të dashurit e mi, mezi pres t’i takoj ne vendlindje pasi të marrë dozën e dytë”, shtoi ajo, shkruan albinfo.ch.

Advertisement

Read Previous

Drita Millaku kandidate për deputete e Vetëvendosjes në Prizren

Read Next

Bie dollari hyp nafta