Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Joe Biden të hënën do të merr vaksinën anti-covid bashkë me gruan

Advertisement

Presidenti i zgjedhur i SHBA Joe Biden do të marrë dozën e parë të vaksinës Pfizer / BioTech të hënën në Delaware, tha sot zëdhënësi i tij Jen Psaki, sipas DPA.

Biden dhe gruaja e tij, Jill, do të marrin publikisht dozën e parë të vaksinës “për të dërguar një mesazh të qartë për publikun se është e sigurt”, tha zëdhënësi Jen Psaki.

“Nënpresidenti Kamala Harris dhe burri i saj Doug Emhoff do të marrin vaksinën pas Krishtlindjeve për shkak të protokolleve të sigurisë dhe mjekësisë,” tha Psaki.

Advertisement

Read Previous

Sela: Vizioni jonë është që mos të ketë institucione të politizuara në RVM

Read Next

Kafenetë të mbyllura pas orës 18! Policia kontrolle në terren…