Breaking News :

nothing found
29-03-2023

Shqiptari tërheq vëmendjen e mediave të huaja me mozaikun për Joe Biden

Advertisement

Artisti shqiptar, Alkent Pozhegu ka realizuar një mozaik për një tjetër figurë publike dhe bëhet fjalë për portretin e kandidatit për president të SHBA-ve, Joe Biden.

Shqiptari nga Kosova, i cili hyri në librin Guiness për artin e tij të veçantë, bëri jehonë në mediat ndërkombëtare për portretin e tij të fundit. Imazhi i tij u zgjodh si fotografia më e mirë nga media si ‘The Guardian’ dhe ‘The Telegraph’.

Pozhegu edhe më parë kishte portretizuar presidentin aktual të SHBA-së, Donald Trump, këngëtaren me prejardhje shqiptare me famë botërore, Dua Lipa si dhe këngëtaren Rita Ora.

Advertisement

Read Previous

“Kokë më kokë”: Kush do e marrë Georgian, Trump apo Biden

Read Next

Milani pëson humbjen e thellë dhe të parën këtë sezon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *