Breaking News :

nothing found
29-03-2023

“Kokë më kokë”: Kush do e marrë Georgian, Trump apo Biden

Advertisement

Betejë e fortë në Georgia mes Donald Trump dhe Joe biden. Të dhënat e fundit tregojnë se Trump ka një diferencë të lehtë në vota me rivalin e tij.

Aktualisht janë numëruar 99 për qind e votave në këtë shtet, ndërsa rezultatit është: kandidati republikan Donald Trump ka 49.4% të tyre (2,448,081); edhe demokrati Joe Biden 49.4 (2,446,814).

Georgia është një nga shtetet kryesore me 16 vota të Kolegjit Elektoral.

Advertisement

Read Previous

Policia zbulon 50 kg drogë në fshatrat e Negotinës, në aksion ka të arrestuar

Read Next

Shqiptari tërheq vëmendjen e mediave të huaja me mozaikun për Joe Biden

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *