Breaking News :

nothing found
08-06-2023

SERBËT IA PUTHIN DUAR E KËMBË PRIFTIT QË VDIQ NGA COVIDI

Advertisement

Mitropoliti i Malit të Zi dhe Bregdetit Kishës Ortodokse Serbe Amfilohije vdiq të premten, pas infektimit me koronavirusin e ri SARS-CoV-2. Ai ishte akuzuar nga autoritetet malazeze gjatë epidemisë së Covid-19 se po injoronte udhëzimet e mbrojtjes dhe se po nxiste të tjerët. Kufoma e tij është vendosur për nderime dhe para ceremonisë së varrimit, kur besimtarët po nderojnë atë me rite të çuditshme në kohë pandemie duke puthur duart e tij dhe mantelen e peshkopit.

Advertisement

Read Previous

HIDHET NGA KATI I KATËRT

Read Next

Pas dy golëshit ndaj Spezias, Ronaldo: Cristiano është rikthyer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *