Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Qytetet me më shumë raste aktive nga Covid-19 në Maqedoni

Advertisement

Numri i rasteve të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut vazhdon të mbetet i lartë, ku sot nga 2291 teste të bëra, pozitiv kan rezultuar 350 persona me çka numri i përgjithshëm ka shkuar në 93.510,përcjell nmk-post.com

Ndërsa sa i përket numrit të rasteve aktive, që nga fillimi i pandemisë deri në ditën e sotme është 7.831, ku Shkupi është i pari me më shumë raste aktive, i cili është katërshifror 3972.
Pas Shkupit vijon Ohri me .64 raste aktive dhe Kavadari me 363.

Në vendin e katërt është Kumanova me 343 raste dhe Tetova e pesta me 311 raste aktive me Koronavirus.
Në Gostivar raste aktive ka 196, në Dibër 90, ndërsa në Kërçovë 119.

Që nga fillimi i pandemisë Maqedonia e Veriut ka bërë afërsisht 461.850 mijë teste për COVID-19 të cilët pozitiv kan rezultuar gjithsej 93.510, ku prej të cilve 82.786 janë shëruar, ndërsa 2.893 kan humbur betejen me virusin korona dhe 7831 janë aktive./Nmk-post.com

Advertisement

Read Previous

Arifi ka vizituar nga afër punët ndërtimore të shkollës fillore në Reçicë

Read Next

Ekskluzive/ 20 të vde*kurit në Maqedoni nuk janë për 24 orë, ja si qëndron e vërteta