Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Protestë ndryshe në Durrës, qytetarët përqafojnë policët (VIDEO)

Advertisement

Ndryshe nga dita e djeshme, të rinjt e Durrësi kanë zgjedhur ditën e sotme të zhvillojnë një protestë paqësore.

Ata kanë përshëndetur dhe përqafuar forcat e rendit, të cilët gjenden në terrn për çdo agravim të situatës.

Të rinjtë, të ulur para Drejtorisë së Policisë së Durrësit, janë shprehur se janë aty për një protestë paqësore.

Kujtojmë që diten e djeshme, protestuesit e Durrësit kanë ndjekur thuajse të njëjtën takikë si në Tiranë. Ata kanë djegur koshat e plehrave, dëmtuar sinjalistikat rrugore e shkatërruar dekorimet e Krishtlindjeve./Opinion.al

Advertisement

Read Previous

Lajm i mirë/ Italia vendos kur do të nisë vaksinimin e popullatës kundër Covid 19

Read Next

Vuçiç: Nëse e njoh Kosovën, marr Çmimin Nobel për Paqe