Breaking News :

nothing found
30-09-2022

Presidenti kinez: Përplasja mes SHBA dhe Kinës do të ishte katastrofë

Advertisement

Përplasja mes Kinës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të ishte një katastrofë për të dy vendet”, kështu është shprehur presidenti kinez Xi Jinping pas një komunikimi me homologun e tij amerikan Joe Biden.

Më herët Biden ishte shprehur se të dy vendet duhet të respektojnë njëri-tjetrin.

Presidenti kinez më voni nxiti rivendosjen e një dialogu me SHBA-të për të menaxhuar dhe parandaluar “keqkuptimet”.

/abcnews.al/

Advertisement

Read Previous

Shqipëri/ Nga sot deri 25 shkurt Shqipëria mbyllet që në orën 20:00!

Read Next

E gjithë Athina nga sot në “lockdown”