Breaking News :

nothing found
09-06-2023

Pas aktgjykimit të Kushtetueses, reagon për herë të parë Albin Kurti

Advertisement

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka folur për herë të parë pas publikimit të plotë të aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese për votën e deputetit Etem Arifi.

Në bazë të këtij aktvendimi nga Kushtetuesja edhe Albin Kurtit i ndalohet kandidimi për deputet.

E, Kurti ka thënë se kjo gjë fillimisht duhet të diskutohet në partinë e tij.

“Unë nuk mund t’i komentoj komentet e të tjerëve, duhet të presimi fillimisht qëndrimin e Lëvizjes Vetëvendosje përkitazi me tekstin e plotë të aktgjykimit që është bërë i plotëfushqishëm i Gjykatës Kushtetuese”, ka thënë Kurti për një televizion.

Ndërkohë, publikimi i aktvendimit të Kushtetuese ka ngjallur reagime të shumta lidhur më mundësinë apo jo të kandidimit të Kurtit dhe disa deputetëve të tjerë  në zgjedhjet të cilat pritet të mbahen.

Advertisement

Read Previous

Rekord pozitiv në Maqedoni, për 24 orë shërohen 1689 persona nga Covid 19

Read Next

(FOTO LAJM)Protestuesi pro Trump zë karrigen në Kongresin amerikan