Breaking News :

nothing found
05-10-2022

Osmani dhe Kurti bëjnë ho*mazhe tek va*rret e vëllezërve Gërvalla

Advertisement

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani, bashkë me Albin Kurtin, kandidatin për kryeministër nga LVV-ja, kanë bërë homazhe në në vendlindjen e vëllezërve Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla në Dubovik tek memoriali dhe vizituan shtëpinë muze, në 39 vjetorin e vras*jes së tyre.
Në njoftimin e lëshuar nga LVV-ja thuhet se Osmani dhe Kurti u pritën nga bija e veprimtarit, aktivistit, intelektualit e artistit Jusuf Gërvalla, njëherësh edhe kandidate për deputete në listën e LVV, Donika Gërvalla.

Pjesë e këtij delegacioni ishin edhe kandidatët për deputetë: Hydajet Hyseni, Gani Krasniqi, Tinka Kurti, Liburn Aliu, Orges Tafilaj e Mirlinda Tishukaj.

Advertisement

Read Previous

Besimi e Teuta Arifi prezantojnë autobusët e ri në Tetovë (VIDEO)

Read Next

Lajmi i fundit: Rritet numri i të shëruarve, bien rastet pozitive. Ja sa të infektuar të ri ka me Covid 19