Breaking News :

nothing found
09-08-2022

Obama dhe Clinton në ceremoninë e betimit të Joe Biden

Advertisement

Ish-Presidenti Barack Obama dhe ish-zonja e parë Michelle Obama kanë mbërritur në Kapitolin e SHBA për inaugurimin e Joe Biden.

Mbërritja e tyre u pasua nga ish-Presidenti Bill Clinton dhe e nominuara për Presidente e Demokratëve në 2016 Hillary Clinton.

Ceremonia e betimit të Joe Biden do të zhvillohet në masa të forta sigurie./ Abcnews.al

 

Advertisement

Read Previous

LIVE/ Trump doli nga Shtëpia e Bardhë, pritet hyrja e Biden

Read Next

Bie numri i të infektuarve të ri. Ja sa pacientë humbën jetën nga Covid-19?