Breaking News :

nothing found
04-12-2022

Një tjetër mjek humb jetën nga COVID-19 në Shqipëri

Advertisement

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në radhët e bluzave të bardha në Shqipëri. Mësohet se sot ka humbur jetën mjeku Ferdinand Shkrepa.

Shkrepa ishte me profesion mjek okulist në qytetin e Elbasanit. Ai prej më shumë se një jave ishte i shtruar në Spitalin Infektiv, por nuk mundi të fitonte betejën ndaj virusit.

Numri i viktimave dhe i personave të infektuar vijon të rritet. Një ditë më parë humbën jetën 18 persona duke e çuar në 771 numrin e përgjithshëm të viktimave me Covid në vendin tonë./ Opinion.al

Advertisement

Read Previous

Filipçe zbarkon në Prilep, diskutohet situata epidemiologjike

Read Next

Barcelona në krizë të madhe financiare