Filipçe zbarkon në Prilep, diskutohet situata epidemiologjike

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot do të jetë për vizitë në Prilep ku do të bisedojë me kryetarin e Komunës së Prilepit, Ilija Jovanovskit për gjendjen aktuale me coronavirusin.

Pas rritjes së numrit të të infektuarve, Jovanovski kërkoi masa kufizuese shtesë në qytet.

Ministri dje në konferencë për shtyp tha se gati dy e treta e qyteteve ka ulje të rasteve të reja, ndërsa qytetet me gjendje kritike mbeten Kumnaova, Shtipi, Prilepi, Manastiri dhe Shkupi.

Vlerësimi i epidemiologëve, siç theksoi ministri, është se momentalisht nuk nevojiten masa kufizuese shtesë në Prilep dhe Manastir./Zhurnal

Read Previous

Ekspertja e OBSH-së bën thirrje për më shumë të dhëna për vaksinat e COVID-19

Read Next

Një tjetër mjek humb jetën nga COVID-19 në Shqipëri

%d bloggers like this: