• 20-10-2021

Në Maqedoni u shëruan 731 persona për 24 orë

Medical workers treat a patient with COVID-19 in the intensive care unit at the University Hospital (CHUV) during the state of emergency of the coronavirus disease (COVID-19) outbreak, in Lausanne, Switzerland, Friday, April 3, 2020. Countries around the world are taking increased measures to stem the widespread of the SARS-CoV-2 coronavirus which causes the Covid-19 disease. (KEYSTONE/POOL/Laurent Gillieron)

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 731 pacientë të shëruar nga coronavirusi, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

 

 

Në Shkup-252, Kumanovë-18, Shtip-34, Prilep-47, Tetovë-22, Strugë-34, Veles-35, Manastir-33, Ohër-24, Kavadar-18, Gostivar-39, Gjevgjeli-5, Strumicë-12, Kriva Pallankë-4, Radovish-6, Krushev-60, Koçan-5, Probishtip-7, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-2, Vinicë-7, Kratov- 4, Sveti Nikollë-10, Kërçovë-24, Resnjë-13 dhe Negotinë-13.

 

 

 

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me coronaviru në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 69.954, numri i pacientëve të shëruar është 46352, numri i vdekjeve është 2.023, ndërsa numri i rasteve aktive është 21.579./Telegrafi/

Read Previous

Opozita shqiptare propozon kandidatin për nënkryetar të Kuvendit

Read Next

Çfarë ka mbetur në sheshin ‘Skënderbej’, pas largimit të protestuesve

%d bloggers like this: