Breaking News :

nothing found
28-03-2023

Ndodh mrekullia, 3-vjeçarja nxirret e gjallë pas 65 orësh nga rrënojat e tërmetit në Izmir

Advertisement

Sot në orët e para të mëngjesit një vajzë e vogël, vetëm 3 vjeç, është nxjerrë e gjallë nga rrënojat e banesës së shembur nga tërmeti i fortë që goditi Turqinë.
Vogëlushja Elif, është nxjerrë e gjallë pas 65 orësh në rrënoja, ndërsa disa orë më herët u nxorrën motrat e saj binjake dhe nëna. Bëhet me dije se vëllai i saj Umut, 7 vjeç ka humbur jetën.
Ekipi i kërkim-shpëtimit, familjet dhe të gjithë në zonën e rrënojave kaluan momente emocionuese.
Në një postim në Twitter, Mehmet Gulluoglu, kreu i Autoritetit të Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave të Turqisë (AFAD), shprehu kënaqësinë për shpëtimin e vajzës së vogël, ndërsa operacioni për nxjerrjen e saj u ndoq me zemër në dorë nga mediat dhe nga familjarët.

Advertisement

Read Previous

I dënuar në Itali, kapet në Tiranë 41 vjeçari me qëllim ekstradimi

Read Next

LSDM: Gjithë Evropa është goditur nga coronavirusi, vetëm Mickoski gëzohet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *