• 25-10-2021

LSDM: Gjithë Evropa është goditur nga coronavirusi, vetëm Mickoski gëzohet

Partia maqedonase në pushtet LSDM, ju është përgjigjur akuzave të opozitës në lidhje me menaxhimin me pandeminë e coronavirusit.

Nga LSDM thonë se e gjithë Evropa është goditur nga epidemia, kurse vetëm Mickoski sipas tyre gëzohet.

“Në një kohë kur vala e vjeshtës e pandemisë së coronavirusit po trondit të gjithë Evropën, dhe të gjitha përpjekjet kanë për qëllim mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve, vetëm humbësi Hristijan Mickoski gëzohet dhe përpiqet të fitojë pikë të lira politike për të ruajtur vendin e tij në Pallatin e Bardhë”.

“Ndërsa pretendon të jetë i shqetësuar për situatën e coronavirusit, Mickoski po ngacmon anëtarësinë e tij me të ashtuquajturat protesta, duke rrezikuar shëndetin e tyre dhe të qytetarëve”, thonë nga LSDM.

Nga LSDM thonë se Mickoski në vend të protestave, duhet ta mbajë premtimin parazgjedhor dhe të jep dorëheqje pasi i humbi zgjedhjet.

Read Previous

Ndodh mrekullia, 3-vjeçarja nxirret e gjallë pas 65 orësh nga rrënojat e tërmetit në Izmir

Read Next

Karakaçanov: Bullgaria nuk do të bëjë lëshime ndaj Maqedonisë së Veriut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

%d bloggers like this: