• 20-10-2021

Nazmie Prokshi vjen me një këngë folklorike “O Moj Kosovë”

Kënga folklorike pasqyron karakterin e secilit komb, zakonet, ngjarjet historike, dallohet për nga përmbajtja origjinale e zhanrit, gjuha muzikore dhe struktura.

 

Këngëtarja Nazmie Prokshi e cila njihet për këngët e saja popullore, së fundmi ka publikuar një këngë folklorike, përcjell nmk-post.com

 

 

Ajo disa ditë më parë ka lansuar këngën e radhës  “O moj Kosovë” e cila është punuar në studion PROSOUND ku Orkestrimin e ka bërë Xhavit Hajdari.

 

Prokshi për portalin NMK-post tha se në vazhdimësi do të nxjerr edhe këngë tjera folklorike/nmk-post.com

Këngën mund t’a dëgjoni këtu

Read Previous

Inspektime të përforcuara për festat e Vitit të Ri, janë mbyllur edhe katër objekte hotelierike

Read Next

Gjermanët më të padëmtuarit psikologjikisht nga pandemia

%d bloggers like this: