• 18-10-2021

Merkel: Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka uruar besimtarët myslimanë në Muajin e Ramazanit.
Ajo ka thënë se Ramazani është muaj për të menduar për ata në nevojë.
“Muaji i agjërimit të Ramazanit është gjithashtu një kohë për ta mbështetur njëri-tjetrin – një kohë për të menduar për ata në nevojë dhe për t’iu kushtuar vëmendje”.

“Për shumë kë dhe veçanërisht për njerëzit e moshuar që vuajnë nga pasojat e pandemisë, është shumë e rëndësishme të gjejnë vëmendjen dhe mbështetjen e të tjerëve”.
“Ju uroj juve dhe familjeve tuaja të gjitha të mirat dhe natyrisht shëndet! Pavarësisht nga rrethanat e pafavorshme, Ramazani mund të jetë një kohë paqësore e soditjes dhe forcimit të ndërsjellë për ju”.

Read Previous

A duhet të agjërojë një i prekur nga Covid-19 me simptome të lehta?

Read Next

Filipçe takohet me Ambasadorin e Kinës Zhang Sou për të shpejtuar procesin e shpërndarjes së vaksinave!

%d bloggers like this: