Tërmeti i fortë godet Turqinë – ja magnituda

Estimated read time 1 min read

Një tjetër tërmet i fortë ka goditur Turqinë mbrëmjen e sotme. Tërmeti ka qenë me forcë 4.8, epiqendra ka qenë në Çanakala.

Lëkundjet e tërmetit kanë shkaktuar panik te banorët.

Sipas mediave turke, tërmeti ka rënë rreth orës 21:38 me orën lokale. Tërmeti është ndjerë edhe në provincat përreth si Stamboll, Balıkesir dhe Bursa.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

You May Also Like