Breaking News :

nothing found
05-02-2023

Merkel: BE është e gatshme për të gjithë skenarët me Britaninë e Madhe

Advertisement

Bashkimi Evropian më shumë do të dëshironte të arrinte marrëveshje për marrëveshjet tregtare me Britaninë e Madhe por është e gatshme për të gjithë skenarët, deklaroi sot kancelarja gjermane, Angella Merkel.

 

“Është arritur progres, por nuk ka ardhur deri tek kthesa”, tha Merkel në dhomën e poshtme të Parlamentit gjerman.

 

 

Ajo shtoi se bisedimet midis Britanisë së Madhe dhe Komisionit Evropian do të vazhdojnë deri në fund të kësaj jave./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Hoti: Situata me COVID-19 në Kosovë është nën kontroll

Read Next

Meta: Shqipëria mbështet sovranitetin dhe integritetin territorial të Kosovës