Mbi 7.200 vik*tima nga coronavirusi në Maqedoni

Estimated read time 1 min read

Coronavirusi mori mbi 7.200 viktima në vend. Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me KOVID në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 205.623, numri i të shëruarve është 190.570, numri i të vdekurve është 7.217, ndërsa numri i rasteve aktive është 7.836.

Advertisement

Më pak raste aktive me coronavirus ka Demir Kapija me 1, ndërsa më shumë ka Shkupi me 3.657 raste aktive me coronavirus. Në rajon, ka ende një numër rekord të të infektuarve dhe vendet po shtojnë masat kundër coronavirusit.

Advertisement
Advertisement

You May Also Like