Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Maqedoni: Ushtria do ta ndihmojë MPB-në në sigurimin e spitaleve

Advertisement

Qeveria e Maqedonisë mbrëmë e ka pranuar propozimin e Ministrisë së Shëndetësisë për angazhimin e pjesëtarëve të Armatës në sigurimin e spitaleve, si ndihmë shtesë për pjesëtarët e MPB-së.

Qeveria vendosi që për këtë të kërkojë pajtueshmëri nga presidenti i shtetit dhe komandant i forcave të armatosura, Stevo Pendarovski.

Advertisement

Read Previous

Todorov: Mickoski duhet të largohet, duhet të ketë tranzicion demokratik në parti

Read Next

Marrëdhëniet mes Maqedonisë dhe Bullgarisë, Zaev do të bisedojë sot me Merkelin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *