Breaking News :

nothing found
01-04-2023

Lista dhe datat e ndeshjeve të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve

Advertisement

Shorti i të hënës nga nxjerrë përballje interesante në fazën e të tetës së finales në Ligën e Kampionëve.

Duke qenë se datat kanë qenë të ditura, tashmë është bërë edhe pozicionimi i çifteve në datat, në të cilat do t’i zhvillojnë ndeshjet e para dhe ato kthyese. Fituesit e grupeve takimet e para i zhvillojnë si mysafirë, kurse ato kthyese si vendas. Më poshtë jua sjellim datat dhe përballjet e 1/8 së finales në garën më të madhe evropiane për klube:

Ndeshjet e para

E martë, 16 shkurt

RB Leipzig – Liverpool
Barcelona – Paris Saint-Germain

E mërkurë, 17 shkurt

Porto – Juventus
Sevilla – Borussia Dortmund

E martë, 23 shkurt

Lazio – Bayern Munich
Atletico Madrid – Chelsea

E mërkurë, 24 shkurt

Borussia Monchengladbach – Manchester City
Atalanta – Real Madrid

Ndeshjet kthyese

E martë, 9 mars

Juventus – Porto
Borussia Dortmund – Sevilla

E mërkurë, 10 mars

Liverpool – RB Leipzig
Paris Saint-Germain – Barcelona

E martë, 16 mars

Manchester City – Borussia Monchengladbach
Real Madrid – Atalanta

E mërkurë, 17 mars

Bayern Munich – Lazio
Chelsea – Atletico Madrid

Advertisement

Read Previous

Filipçe: Nuk na lejon ligji të ndalojmë grupimet nëpër shtëpi, objektet hotelierike paraqesin rrezik

Read Next

Prishtinë, Golf 7-shi përfundon ma katër rrotë përpjetë