Breaking News :

nothing found
27-03-2023

Kajtazi: PDK dhe VV tash e gjashtë muaj janë duke negociuar për koalicion

Advertisement

Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), tash e gjashtë muaj janë duke negociuar për koalicion.

I ftuar në “Debat Plus”, Kajtazi është shprehur se partner koalicioni me VV-në janë të gjitha partitë politike, përcjell Gazeta Insajderi.

“Partner për koalicion me Vetëvendosjen mos harroni,janë të gjitha partitë politike, është PDK-ja me të cilën kanë negociuar për gjashtë muaj, Vetëvendosje dhe PDK, për bashkëpunim dhe bashkëqeverisje”, ka thënë Kajtazi.

 

 

 

 

Kryeredaktori i Gazetës Insajderi, Vehbi Kajtazi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës (PDK), tash e gjashtë muaj janë duke negociuar për koalicion.

I ftuar në “Debat Plus”, Kajtazi është shprehur se partner koalicioni me VV-në janë të gjitha partitë politike, përcjell Gazeta Insajderi.

“Partner për koalicion me Vetëvendosjen mos harroni,janë të gjitha partitë politike, është PDK-ja me të cilën kanë negociuar për gjashtë muaj, Vetëvendosje dhe PDK, për bashkëpunim dhe bashkëqeverisje”, ka thënë Kajtazi.

Advertisement

Read Previous

GOLD AG i çon selam Valon Sylës: Zgjedhe televizionin dhe bujrum!

Read Next

Bora po vjen në Maqedoni, ja dita kur do të bie