Janë sanksionuar 625 persona për mosmbajtje të maskës

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sa i përket masës për mbajtje të mbrojtjes personale në fytyrë, janë regjistruar 625 shkelje.

Ministria e Punëve të Brendshme, në kumtesën e sotme u bën thirrje qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjella nga Qeveria me qëllim të përballjes me Kovid-19.

Read Previous

“I lënë në harresë”, ja kushtet e mjerueshme të ish ushtarit të UÇK-së

Read Next

Italia shton kufizimet për festat/ “Të eliminohet një valë e tretë e pandemisë”

%d bloggers like this: