Breaking News :

nothing found
12-08-2022

I merret vetura në Tetovë, pasi i kishte skaduar regjistrimi për më shumë se 6 muaj

Advertisement

Policia e Tetovës po regjistron një rast të konfiskimit të një automjeti për shkak të regjistrimit të skaduar për më shumë se gjashtë muaj në përputhje me ndryshimet në Ligjin për Sigurinë e Trafikut Rrugor. Përveç automjetit të konfiskuar, shoferi u ndalua edhe sepse nuk kishte dokumente personale.

Dje rreth orës 11, në Tetovë, policët e SPB Tetovë arrestuan O.A. 29-vjeçar nga Gostivari. Ai nuk kishte dokumente identifikimi dhe drejtoi automjetin e pasagjerit “Fiat Uno” me targa të Gostivarit, i cili kishte skaduar regjistrimin për më shumë se 6 muaj. Automjeti u konfiskua përkohësisht, informon Marjan Josifoski, zëdhënës i SPB Tetovë.

Që nga fundi i dhjetorit, kur filloi aplikimi i ndryshimeve të reja, 15 automjete janë konfiskuar për shkak të regjistrimit të skaduar për më shumë se 6 muaj. Automjetet konfiskohen çdo 90 ditë.

Advertisement

Read Previous

Ylli i Realit kërkon largimin

Read Next

Albin Kurtit nuk do t’i lejohet që të garojë për deputet në zgjedhje