Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Holanda në “këmbë” kundër masave të reja anti-COVID

Advertisement

Policia në Holandë është ndeshur me protestues të zemëruar nga masat e reja anti-COVID’19, njofton Insajderi.

Policët kanë përdorur ujë me presion dhe gaz lotsjellës për të shpërndarë trumën në qytetin holandez Eindhoven.

Ata janë mbledhur duke kundërshtuar masave që thonë se nuk lejohet ndalja nga ora 20:00.

Disa protestues kanë hedhur edhe fishekzjarrë dhe kanë thyer xhamat e objekteve përreth.

Protesta ka pasur edhe në qytetin e Amsterdamit, por ato kanë qenë më të vogla.

Janë arrestuar rreth 100 protestues gjithashtu./Insajderi.com

Advertisement

Read Previous

S’ka variant të ri të virusit Britanik në Maqedoni

Read Next

Senati pranon zyrtarisht padinë kundër Trump-it