Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Hasani: Zbutje e masave nëse vazhdon trendi aktual

Advertisement

Zv/Ministri i shëndetësisë, Ilir Hasani i ftuar në emisionin “Arti i Financës” në “Klan Maqedoni”, ka folur rreth situatës epidimiologjike në vend sa i përket virusin Covid 19, njofton nmk-post. Hasani ka deklaruar se “kurba” e infektimeve në vend ka filluar të bjerë ndjeshëm, gjithashtu edhe kërkesa për të bërë teste për Covid ka rënë nga ana e qytetarëve.

 

Më tej ai ka deklaruar se nëse vazhdon ky trend i uljeve të numrit, do të kemi lehtësim të masave restriktive.

 

 

“Nëse vazhdon ky trend me ulje të infektimeve dhe vdekjeve, shumë shpejt do të kemi zbutje të masave restriktive”, ka deklaruar Hasani./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Kush do t’a zëvendësoj Albin Kurtin si kandidat për kryeministër?

Read Next

Katër viktima dhe 52 të arrestuar pas trazirave në Kongresin Amerikan