Haradinaj: Pas mandatit si president nuk kthehem më në AAK

Kosovo prime minister Ramush Haradinaj, speaks to the media during a press conference in Kosovo capital Pristina on Tuesday, Dec. 18, 2018. Haradinaj blamed Europe Union’s foreign policy chief for “deviating the dialogue” on normalizing ties with Serbia. Haradinaj said that, while Serbia is taking major steps toward the integration with the bloc, his country’s residents have remained “in a ghetto,” not enjoying the visa-free travel to EU countries though it has fulfilled all requirements. (AP Photo/Visar Kryeziu)

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, edhe njëherë ka përsëritur se kandidatura e tij për president të vendit është e duhur dhe e drejtë.

Ai ka thënë se synon që për këtë pozitë të merren vesh me partitë e tjera në mënyrë që të mënjanohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare.
Haradinaj po ashtu ka thënë se nëse ushtron mandatin e presidentit, nuk do të kthehet më në AAK.
Këto komente Haradinaj i bëri në T7./RTK

Read Previous

Nurmagomedov nuk do të kthehet në UFC

Read Next

Videoja e Shumaherit që po trondit botën

%d bloggers like this: