Breaking News :

nothing found
30-03-2023

Videoja e Shumaherit që po trondit botën

Advertisement

Një video prekëse entuziazmoi tifozët e Michael Schumacher ditën kur u njoftua kontrata e djalit të tij Mick me ekipin Haas në Formula 1.

Videoja u postua në profilin zyrtar të Formula 1 dhe kujtoi një moment 20 vjet më parë kur Michael e çoi djalin e tij Mick në një garë kart-kart.

21-vjeçari Mick Schumacher do të bëjë debutimin e tij në garat e garës më prestigjioze të makinave vitin e ardhshëm, sipas gong.bg

Kjo do të ndodhë saktësisht 30 vjet pas debutimit të babait të tij Michael në Formula 1 dhe gati një dekadë pas garës së tij të fundit. Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1 bëri debutimin e tij në 1991 me Jordan.

Djali i Schumacher: Ëndërra ime është realizuar, unë do të garoj në Formula 1

Mick Schumacher do të ketë mundësinë të prekë Formulën 1 këtë sezon, pasi do të marrë pjesë në treningjet e hapura para Çmimit të Madh të Abu Dhabi!

Advertisement

Read Previous

Haradinaj: Pas mandatit si president nuk kthehem më në AAK

Read Next

Shkencëtarët: Vaksina është e sigurt, por disa ngurrojnë