Breaking News :

nothing found
19-08-2022

Haradinaj: Liria ka emër, e ai është Prekazi e Reçaku

Advertisement

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në kompleksin memorial në Reçak me rastin e 22 vjetorit të masakrës që është kryer në këtë vend.

Haradinaj ka thënë se është e vërtetë që liria ka emër.

“Është e vërtetë që liria ka emër, e ka Prekazin, Reçakun i ka varret edhe vuajtjet e dhimbjet e të gjithë atyre që më të dashurit i kanë në themel të lirisë. Lavdi e përjetshme”, ka thënë Haradinaj.

Sot, 15 janar 2021, janë bërë 22 vjet që kur forcat policore dhe ushtarake serbe kryen njërën nga masakrat më të dhimbshme kundër njerëzimit në Reçak.

Më 15 Janar 1999, në Reçak u vranë e u masakruan 45 shqiptarë të paarmatosur. /Telegrafi/

Advertisement

Read Previous

Hoti në Reçak: Drejtësia nganjëherë vonon, por do të vendoset

Read Next

VMRO: Ku janë vaksinat e premtuara nga Greqia dhe Bullgaria