Breaking News :

nothing found
30-11-2022

Gjykata Speciale sot seancë të re për Thaçin dhe të tjerët

Advertisement

Gjykata Speciale do të mbajë seancë të re ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit e Jakup Krasniqit.

Seanca do të fillojë sot në orën 11:00. E njëjta do të jetë si një konferencë mbi ecurinë e çështjes, ashtu siç ishte mbajtur më 18 nëntor.

 

 

 

Gjyqtari i procedurës paraprake me këtë rast ka kërkuar nga mbrojtja që të dërgojë parashtresat me shkrim deri më 15 dhjetor në orën 16:00. Po ashtu, ka kërkuar nga Prokuroria e Specializuar që të njëjtat t’i dërgojë deri më 14 dhjetor në orën 16:00./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Covid-19: Masa të reja që hyn në fuqi nesër

Read Next

Bullgaria konfirmon veton ndaj RMV-së, reagon Qeveria Zaev