Breaking News :

nothing found
27-11-2022

Gjermania regjistron 348 të vdekur nga Covid-19 dhe 10 976 raste të reja

Advertisement

Numri i të infektuarve në Gjermani është rritur për 10.976 në 24 orët e fundit duke çuar numrin e përgjithshëm në 1.651.834 bazuar në të dhënat e Institutit Robert Koch. Ndërkaq numri i të vdekurve u rrit në 348, duke rritur shifrën e përgjithshme 30.126.

 

 

Sipas Institutit Robert Koch, gjatë fundit të vitit do të priten më pak testime dhe rezultate për koronavirus./Nmk-post/

Advertisement

Read Previous

Sot fillon pagesa e pensioneve të dhjetorit në Maqedoni

Read Next

AstraZeneca: Vaksina jonë formulë fituese 100% kundër rasteve të rënda